Košarica0
Zatvori

Pretraživanje po brendovima

Pretraživanje po sastojku

Bestsellers
Na sniženju
Novo

Pretraživanje po kategoriji

Razvijeno u suradnji s dermatolozima
Testirano na osjetljivoj koži
Preporučeno od strane dermatologa

Česta pitanja

Kako mogu odrediti svoj tip kože?

Suha koža
Ova vrsta kože obično ima nisku razinu proizvodnje sebuma i čini se suhom ili zategnutom tijekom hladnog vremena ili kada se osjećate dehidrirano. Spadate u ovu kategoriju ako: rijetko imate mitesere ili zone jakog sjaja, čak i nakon dugog dana; vaša koža je zategnuta nakon čišćenja dok ne nanesete hidratantnu kremu; ili ima grubu teksturu te joj nedostaje gipkosti.

Masna i aknama sklona koža
Ovaj tip kože proizvodi puno prirodnog ulja (sebuma) i često ima sjajan izgled koji je teško uravnotežiti. Ako spadate u ovu kategoriju, također možete biti skloni mrljama, aknama te proširenim porama koje se redovito mogu začepiti, osobito oko čela, nosa i brade. Ambicija u njezi kože za masne tipove je očistiti kožu od faktora stresa koji pridonose nepravilnostima  – uključujući bakterije, prljavštinu i višak masnoće.

Mješovita koža
Većina ljudi ima ten s kombinacijom suhih, masnih i normalnih područja. Razlikuje se od osobe do osobe, ali obično spadate u ovu kategoriju kada je masna koža koncentrirana oko T-zone (nos, brada i čelo), dok su obrazi obično suši, a miteseri ili proširene pore također mogu biti prisutne.

Normalna koža
Normalan tip podrazumijeva dobro uravnoteženu kožu s ravnomjernom razinom hidratacije. Pore na normalnoj koži nisu previše istaknute te je koža ujednačenog izgleda bez nepravilnosti.

Kojim redoslijedom trebamo nanositi proizvode u rutini njege?

Ne postoji jedinstvena rutina za sve tipove kože, no ovaj opći okvir (i redoslijed njege kože) slijedi načelna pravila za slojevito nanošenje kozmetičkih proizvoda.

Korak 1: Uvijek počnite s sredstvom za čišćenje.
Korak 2: Nanesite serum
Korak 4: Nanesite kremu za područje oko očiju.
Korak 5: Nanesite njegujuću kremu za lice.
Korak 6: Tijekom dana nanesite proizvod sa zaštitnim faktorom. Zatim, po želji, možete nanijeti dekorativnu kozmetiku. 

Koliko često trebam nanositi proizvode sa SPF-om za optimalnu zaštitu od sunca?

Bez obzira na vrstu, svaki proizvod sa zaštitnim faktorom potrebno je redovito obnavljati. Neovisno o tome jesu li kemijske ili mineralne, vodootporne ili s visokim zaštitnim faktorom, sve formule značajno degradiraju nakon dva sata na suncu — a i prije ako ste bili u vodi ili se jako znojili. Ne zaboravite ponovno obnoviti zaštitu svaka dva sata nakon izlaganja suncu. A ako plivate ili vježbate, obavezno ga ponovno nanesite nakon brisanja ručnikom. 

Ako smo većinu dana u zatvorenom prostru, bilo na poslu, doma ili u školi, dovoljno je nanijeti ujutro te obnoviti neposredno prije izlaska i izlaganja suncu.

Koja je uloga retinola za kožu sklonu nepravilnostima?

Retinol pomaže u sprječavanju nakupljanja mrtvih stanica kože i koristan je za sve koji žele poboljšati izgled kože i teksturu, uključujući vidljive promjene uzrokovane prirodnim procesom starenja ili tragove nakon akni. Retinol može pomoći u poboljšanju izgleda tragova nakon akni koji ostaju nakon što se mrlje od akni očiste i koža zacijeli. Osim toga, pokazalo se da pomaže smanjiti vidljivost pora i poboljšati ukupni ton i teksturu kože.

Kako uvesti retinol u rutinu njege?

S obzirom da je moguće osjetiti blago perutanje, peckanje ili crvenilo na početku korištenja retinola, ako se pojave bilo kakve nuspojave ili iritacija, preporučamo postupno uvođenje proizvoda s retinolom u rutinu njege, dok se koža ne prilagodi. To može značiti nanošenje seruma s retinolom svake treće večeri, postupno povećavanje nanošenja svake druge noći, a zatim svake večeri kada se poveća tolerancija kože. Prilikom nanošenja retinola također je važno izbjegavati kontakt s očima i usnama.

Niste pronašli odgovor? Kontaktirajte nas!

0800 23 38 ili [email protected]

Newsletter
Stručni savjeti magistara farmacije te informacije o nadolazećim akcijama i popustima stižu potpuno besplatno na vaš email.
Zatvori

Vaša privatnost i osobni podaci su nam bitni. Sukladno novoj Općoj uredbi o zaštiti podataka ažurirali smo naša Pravila privatnosti .

Kako bi se osigurao ispravan rad ovih web-stranica, ponekad na vaše uređaje pohranjujemo male podatkovne datoteke poznate pod nazivom kolačići.

Više o Pravilima privatnosti pročitajte ovdje.

Više o Pravilima o korištenju kolačića pročitajte ovdje.

Google maps
Facebook messenger (like page)
Live chat
Mailgun

Google tag manager
Google analytics